You shall not pass. Zło nie przejdzie. Rekolekcje z Władcą Pierścieni

Kiedy? 25-27.02.2022
Rozpoczęcie kolacją w piątek o godzinie 19.00, zakończenie w niedzielę w godzinach popołudniowych.

Gdzie? OCM NINIWA
ul. Posmyk 5, Lubliniec

Wiek: 16+

Prowadzi: o. Dominik Ochlak OMI

Kategoria Tagi ,

130.00

Dobro vs Zło. Opatrzność w Śródziemiu. Duchowa Walka. Brzemię Pierścienia i małe ręce Hobbitów. To niektóre elementy, składające się na chrześcijańskie przesłanie powieści stulecia. Zapraszamy na weekendowe rekolekcje o chrześcijańskim przesłaniu Władcy Pierścieni J. R. R. Tolkiena. Mamy nadzieję, że będziemy mogli spotkać się na żywo w Oblackim Centrum Młodzieży.

Będą Hobbici, Lembasy, Orki, cała drużyna i pierścień władzy. W ten weekend usłyszycie w Kokotku brzęk mieczy, odgłosy walki w Helmowym Jarze i naradę Drzewców. Zapraszamy!

Dlaczego gdy ktoś wierzący stworzy dzieło, które fascynuje wielu ludzi, katolicy doszukują się w nim Ewangelii albo śladów wiary? Wiele razy słyszałem to pytanie a może nawet zarzut. Może dlatego, że szczerej wiary nie da oddzielić się od życia, wypowiadanych słów i osobistej twórczości.

Jeden z autorów P.J. Kreft tak opisuje wyjątkowość powieści, którą wielu z nas zna także z filmów: „Władca Pierścieni uzdrawia zarówno naszą kulturę jak i naszą duszę. Podsyła bardzo rzadką i cenną myśl we współczesnej literaturze. Jest to wołanie o heroizm; jest to róg obfitości, (…) by obudzić z ogłupienia, nieśmiałości (…) pasywności, by zrzucić swoich tyranów – najpierw tych, ukrytych w duszach, potem tych w społeczności. Największe uzdrowienie, to uzdrowienie najgłębszej rany. Najgłębsza rana to frustracja spowodowana najgłębszą potrzebą. Największa potrzeba to potrzeba sensu, celu i nadziei”.

*Uczestnicy wydarzeń, którzy nie są pełnoletni, muszą dostarczyć ojcu prowadzącemu zgodę opiekunów na uczestnictwo w spotkaniu. Zgodę można pobrać ze strony internetowej: www.niniwa.pl/zgoda-opiekunow/.

Powiązane wydarzenia