III Zjazd Wolontariatu Misyjnego

Kiedy? 14–16.04.2023
Rozpoczęcie kolacją w piątek o godzinie 19.00, zakończenie w niedzielę w godzinach popołudniowych.

Gdzie? OCM NINIWA
ul. Posmyk 5, Lubliniec

Prowadzi: o. Dominik Ochlak OMI
Wiek uczestnictwa: 18-35 lat

Koszt rekolekcji zawiera zakwaterowanie i pełne wyżywienie. Należy mieć ze sobą śpiwór!

140.00

Pozostało 20 miejsc

Lubisz pomagać innym? Czujesz zapał ewangelizacji? Lubisz wyzwania i chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę? A może po prostu jeszcze nie wiesz, jak spędzić wakacje? Wolontariat Misyjny NINIWA to oferta właśnie dla Ciebie! Co roku kilkanaście młodych osób wyjeżdża za granicę, by tam pomagać oblatom i księżom w miejscach, w których posługują na co dzień. Wolontariat nie jest typową misją, raczej jej namiastką – przygotowania i same wyjazdy są bowiem dużo krótsze niż w przypadku tradycyjnych misji, ale nawet taki ograniczony czas pozwala poczuć ich smak i klimat!

Od wielu lat w czasie wakacji (lipiec i sierpień) ekipy młodych wyruszają na wschód – na Ukrainę, Białoruś i do Rosji, oraz na południe – do Czech, a nawet do Mołdawii czy na Madagaskar! Wyjazdy do różnych placówek odbywają się w kilku turnusach. W tym roku planujemy garść nowości!

Zanim jednak wsiądziesz do pociągu, musisz się trochę podszkolić. Konieczne jest wzięcie udziału w co najmniej trzech z pięciu weekendowych zjazdów przygotowawczych w Kokotku, w ramach których nauczysz się podstaw języka obcego, dowiesz się, jak pracować w grupie, jak ewangelizować itd. To także świetny czas poznawania nowych, ambitnych ludzi! Przekonaj się!

Zapraszamy wszystkie osoby pełnoletnie! Więcej o regulaminie i warunkach wyjazdów znajdziesz na www.wolontariatmisyjny.pl. Pytania i zgłoszenia kieruj na informacyjny e-mail wolontariatu: info@wolontariatmisyjny.pl. Zgłaszać można się także w ciągu roku szkolnego/akademickiego, ale pamiętaj, że aby wyjechać, musisz obowiązkowo uczestniczyć w minimum trzech zjazdach przygotowawczych!

Powiązane wydarzenia